Parhus till salu i San Pedro de Alcántara

Property ID: R5387671

€1,395,000

5,449 €/m2

256
4
beds
6
baths
156
terrace
374
plot

Belägen i det exklusiva gated community-området Treetops i San Pedro de Alcántara, Marbella, erbjuder denna moderna parvilla både privatliv, komfort och vackra öppna vyer i en lugn och naturnära miljö. Byggd 2023 och med gångavstånd till San Pedro centrum, stranden, gym, restauranger och alla vardagliga bekvämligheter, samtidigt som flera golfbanor och internationella skolor finns i närheten.

Villan har 4 sovrum och 4 badrum, med cirka 256 m² byggyta på en tomt om 374 m². Det höga läget och västläget ger ett fantastiskt naturligt ljus hela dagen samt magiska solnedgångar över bergen och delvis havsutsikt.

Bostaden är designad för ett enkelt och socialt inomhus- och utomhusliv, med ett öppet kök och vardagsrum samt vinkyl – perfekt för familjer, sociala tillställningar eller semesterboende i Marbella. De rymliga terrasserna och den privata trädgården erbjuder dessutom möjlighet att bygga en privat pool eller jacuzzi för att fullt ut njuta av Costa del Sols livsstil året runt.

Ytterligare detaljer inkluderar golvvärme, exklusiva interiörer, nya solpaneler och materialval av hög kvalitet genom hela bostaden. Fastigheten har även två privata garageplatser under mark med direkt access till bostaden samt laddstation för elbil.

Boende i Treetops har tillgång till fina gemensamma faciliteter såsom poolområden, fullt utrustat gym och sociala ytor i en trygg och lugn miljö.

Med endast några minuter till Puerto Banús och välkända golfbanor som Guadalmina är detta en fantastisk möjlighet att njuta av modernt boende i ett av Marbellas mest eftertraktade områden.

Inbyggda garderober
  • bus-2
    Nära transport
  • Privat terrass
  • Takterass
  • WiFi
  • Gym
  • dresser-drawers-5
    Förrråd
  • home-improvement-12_1
    Tvättstuga