Kontor till salu i Fuengirola

Property ID: R5374453

€220,000

3,056 €/m2

72
plot

Till salu: kommersiell lokal med godkänt ändrad användning till bostad, perfekt belägen vid Fuengirolas småbåtshamn och bara några steg från busstationen. Ett idealiskt tillfälle för investerare eller för dig som vill skapa ett modernt hem på ett av stadens mest eftertraktade lägen.
Lokalen erbjuder 72 m² byggd yta, tre stora fönster mot gatan, över 6 meters fasad, två toaletter och en öppen planlösning som gör det lätt att utforma olika bostadskoncept.
Den största fördelen är att alla administrativa processer redan är klara: ändrad användning är godkänd och lokalen säljs med projekt och ritningar. Du kan starta renoveringen direkt – utan väntetider eller byråkratiska risker.
Läget är oslagbart: hög efterfrågan på uthyrning, alla tjänster på gångavstånd, nära stranden, busstationen och den livliga hamnområdet. Perfekt att bygga om till en loftlägenhet, en modern citybostad eller ett attraktivt investeringsobjekt.
Höjdpunkter:

Godkänd ändrad användning till bostad

72 m² byggd yta / 70 m² boyta

Tre stora fönster mot gatan

Över 6 m fasad

Två toaletter

Luftkonditionering

Mycket god potential som bostad eller investering

Ett utmärkt tillfälle för dig som söker ett snabbt, säkert projekt på ett förstklassigt läge. Kontakta mig för mer information eller för att boka visning.

Hiss
  • bus-2

• Nära till affärer
  • shanty-house-village-1