Marklägenhet till salu i La Cala Hills

Property ID: R5370277

€299,000

3,560 €/m2


84
2
beds
2
baths
130
terrace
0
plot

Rymlig markplanslägenhet med stor privat trädgård i Calahills – Mijas Golf
Vi presenterar denna fantastiska bostad i markplan, belägen i det exklusiva området Calahills, inom Mijas Golf – ett inhägnat bostadsområde som erbjuder lugn, säkerhet och välskötta gemensamma ytor med pool och vackra trädgårdar.
Bostaden utmärker sig genom sin spektakulära privata trädgård på cirka 130 m², med ett nästan hörnläge, perfekt för att njuta av klimatet på Costa del Sol, anordna utomhusmiddagar eller helt enkelt koppla av i en privilegierad miljö.
Bostaden erbjuder:

2 rymliga sovrum

2 kompletta badrum, varav ett en suite

Ljust vardagsrum med matplats och direkt utgång till trädgården

Fullt utrustat separat kök

Ingår i priset:

Parkeringsplats i garage

Stort förråd

Läget är oslagbart: endast 5 minuter med bil till La Cala de Mijas och med enkel tillgång till Fuengirola, där du hittar ett brett utbud av restauranger, nöjen och stränder.
Bostaden ligger även nära St. Anthony's College, busshållplatser, sportanläggningar och alla typer av service, vilket gör den idealisk både som permanentboende och som investering.
En unik möjlighet att bo i ett lugnt område, omgiven av natur och med alla bekvämligheter inom räckhåll.


Funktioner

Climate control

  • Luftkonditionering

Condition

  • Bra

Features

  • lift
    Hiss
  • Privat terrass
  • dresser-drawers-5
    Förrråd

Furniture

  • Ej möblerad

Garden

  • Gemensam trädgård
  • Privat trädgård

Kitchen

  • Delvis utrustat

Orientation

  • Öst
  • Söder
  • Väst

Parking

  • Garage
  • Privat parkering

Pool

  • Gemensam pool

Security

  • Gated Complex

Utilities

  • wall-socket
    Elektricitet
  • Drickbart vatten

Views

  • Utsikt landskap

Beläget i

Prisvärdhet

Beräkna dina månatliga bolånebetalningar

Din beräknade månadsbetalning

Bli förkvalificerad

Inköpskostnader

Vår kostnadskalkylator ger en uppskattning av alla kostnader som är involverade i att köpa ett hus i Spanien. Använd dessa siffror endast som en riktlinje: de faktiska siffrorna kommer att variera beroende på fastighetens läge och vilken bank du väljer, bland andra faktorer. Till summan måste du lägga till dina bolånebetalningar och comisión de apertura om din bank debiterar det.

Totala utgifter

Du kanske gillar dessa fastigheter också