Lägenhet till salu i Casares Playa

Property ID: R5348128

€295,000

3,391 €/m2

87
2
beds
2
baths
25
terrace
0
plot

LJUS LÄGENHET MED TERRASS OCH HAVSUTSIKT

Denna välkomnande lägenhet utmärker sig för sin ljusa, funktionella planlösning och trevliga utomhusyta, perfekt både som permanent bostad och för semestrar på Costa del Sol.

Fastigheten har 87 m² boyta och en 25 m² terrass, perfekt för att koppla av utomhus, njuta av medelhavsklimatet eller dela stunder med familj och vänner. Det rymliga och väl upplysta vardagsrummet ansluter sömlöst till terrassen och skapar en bekväm och inbjudande atmosfär.

Den har två sovrum och två badrum, vilket ger komfort för vardagslivet såväl som för att underhålla gäster. Marmorgolv ger en elegant touch, medan luftkonditionering säkerställer komfort året runt. Fastigheten säljs möblerad och redo att flyttas in.

Komplexet ligger i ett gated community och erbjuder gemensamma trädgårdar, en pool och en barnpool, vilket ger en lugn, säker och perfekt miljö för familjen att njuta av.

En av dess största attraktioner är dess utmärkta läge i Casares Costa-området, mycket nära Doña Julia Golf, vilket gör det till en idealisk plats för golfälskare och de som söker lugn och ro.

Områdets stränder ligger bara 3-5 minuters bilresa bort, medan Esteponas centrum ligger cirka 10 minuter bort och erbjuder ett brett utbud av restauranger, butiker och tjänster. Den livliga Puerto de La Duquesa ligger också cirka 5-10 minuters bilresa bort, perfekt för att njuta av den maritima atmosfären, fritidsaktiviteter och gastronomi.

Dessutom är fastigheten omgiven av flera prestigefyllda golfbanor inom 5 minuter och har enkel tillgång till stormarknader, skolor och alla typer av bekvämligheter, vilket gör vardagslivet mycket bekvämt.

Motorvägsförbindelsen gör att du kan nå Sotogrande på cirka 15 minuter och Marbella på cirka 25-30 minuter, vilket förstärker dess utmärkta läge på Costa del Sol.