6,120 €/m2
Drömmer du om ett modernt boende på Costa del Sol?
Denna nybyggda lägenhet i Higueron West erbjuder en exklusiv livsstil med allt du kan önska dig.
Med sina 2 sovrum och 2 badrum kombineras komfort och design i en öppen planlösning, där kök, matplats och vardagsrum smälter samman till en ljus och luftig social yta. Lägenheten är dessutom professionellt inredd av en inredare och säljs fullt möblerad – här är det bara att flytta in och börja njuta.
Från den västvända terrassen har du både en härlig havsglimt och underbar kvällssol, perfekt för långa middagar och avkoppling i solnedgången. I området finns dessutom ett fantastiskt poolområde som inbjuder till svalkande dopp och sköna dagar under den spanska solen.
Som boende i Higueron West har du även tillgång till det exklusiva Higuerón Hotel, ett 5-stjärnigt hotell som erbjuder restauranger i toppklass, spa, gym, tennis- och padelbanor samt takbar med magisk utsikt över Medelhavet. Till lägenheten tillhör ett förråd samt 2 st parkeringsplatser varav ett är i garage.
Detta är ett hem för dig som söker livskvalitet, design och bekvämlighet på bästa läge.
Beläget i
Prisvärdhet
Beräkna dina månatliga bolånebetalningar
Din beräknade månadsbetalning
Bli förkvalificeradInköpskostnader
Vår kostnadskalkylator ger en uppskattning av alla kostnader som är involverade i att köpa ett hus i Spanien. Använd dessa siffror endast som en riktlinje: de faktiska siffrorna kommer att variera beroende på fastighetens läge och vilken bank du väljer, bland andra faktorer. Till summan måste du lägga till dina bolånebetalningar och comisión de apertura om din bank debiterar det.