4,536 €/m2
Välkommen till denna lilla, kompakta men mycket välplanerade lägenhet belägen högst upp i huset i attraktiva Benalmádena Costa. Här bor du med en underbar, fri havsutsikt som ger en fantastisk känsla av rymd och ljus.
Trots sitt yteffektiva format erbjuder bostaden en smart planlösning som utnyttjar varje kvadratmeter på bästa sätt. Läget är svårslaget – endast cirka 15 minuters promenad till stranden, småbåtshamnen och tågstationen, där tåget tar dig till Málaga flygplats på cirka 15 minuter.
I närområdet finns allt du kan önska: Bonanza-torget, Parque de la Paloma, restauranger, butiker, service och kommunikationer – allt inom bekvämt gångavstånd.
Lägenheten har i dagsläget ingen turistlicens, men föreningen tillåter uthyrning för den som önskar ansöka, vilket gör detta till ett intressant alternativ även som investering.
En perfekt bostad som semesterlägenhet, övernattningsbostad eller smart investering på Costa del Sol.
Funktioner
Climate control
-
Luftkonditionering
Condition
-
Bra
Features
-
Hiss
-
Inbyggda garderober
-
Nära transport
-
Privat terrass
-
Nära restaurang
-
Fiber
Furniture
-
Fullt möblerad
Garden
-
Gemensam trädgård
Kitchen
-
Fullt utrustad
Orientation
-
Söder
Parking
-
Parkering gata
Pool
-
Gemensam pool
Setting
-
Nära till hamn
-
Nära till affärer
-
Nära till havet
-
Nära till stan
Utilities
-
Elektricitet
-
Drickbart vatten
Views
-
Havsutsikt
-
Bergsutsikt
Beläget i
Prisvärdhet
Beräkna dina månatliga bolånebetalningar
Din beräknade månadsbetalning
Bli förkvalificeradInköpskostnader
Vår kostnadskalkylator ger en uppskattning av alla kostnader som är involverade i att köpa ett hus i Spanien. Använd dessa siffror endast som en riktlinje: de faktiska siffrorna kommer att variera beroende på fastighetens läge och vilken bank du väljer, bland andra faktorer. Till summan måste du lägga till dina bolånebetalningar och comisión de apertura om din bank debiterar det.