Fristående villa till salu i Estepona

Property ID: R5187850

€1,300,000

4,745 €/m2

274
4
beds
4
baths
72
terrace
4112
plot

RUSTIK VILLA MED MEDELHAVSUTSIKT OCH TURISTLICENS I ESTEPONA.

Upptäck denna spektakulära rustika villa, en exklusiv oas belägen på en kulle.
Med 4 112 m² naturmark och 274 m² boyta erbjuder denna fastighet avskildhet och oöverträffad panoramautsikt över Medelhavet och bergen.
Design och kvalitet är tydliga i dess solida struktur med rena linjer och oavbruten 360º panoramautsikt över havet och bergen. Exteriören har en 45 m³ saltvattenpool (ny 2024), rymliga verandor (42 m²), soliga terrasser (74 m²), ett solarium och fruktträd. Lönsamhet och mångsidighet: Giltig turistlicens (hög uthyrningspotential) och hyresvärdslicens. Fristående loftlägenhet på 105 m² med separat ingång, kök, badrum och två engelska uteplatser.

Smart planlösning:
Huvudhuset är anmärkningsvärt ljust. På bottenvåningen skapar ett imponerande vardagsrum med högt i tak, synliga träbjälkar och fönster mot tre väderstreck en majestätisk atmosfär. Det har fyra sovrum, fyra badrum, två öppna kök och flera sammankopplade vardagsrum.
Beläget bara 5 minuter från motorväg AP-7 och Estepona, erbjuder det lugnet på landsbygden med stadens bekvämligheter. Parkering för flera fordon ingår.
En unik fastighet med exceptionell potential. Begär en visning!

I enlighet med dekret 218/2005 av den 11 oktober från den regionala regeringen i Andalusien informeras kunden om att notarieavgifter, registreringsavgifter, fastighetsöverlåtelseskatt (ITP) och andra kostnader som är förknippade med försäljningen inte ingår i priset. Fastighetsmäklaravgifter ÄR inkluderade. Fastighetens informationsblad (DIA) är tillgängligt för konsumenten.

Funktioner

Climate control

  • fireplace
    Öppen spis

Condition