
3,235 €/m2
Om du letar efter en bostad mellan centrala Fuengirola och det pittoreska området Los Boliches, är det här din chans!
Bara några minuters promenad från stranden, omgiven av alla typer av service – stormarknader, restauranger, apotek – och med pendeltågsstationen bara några meter bort. Snabb tillgång till A-7 gör det perfekt både som permanentboende och för semestervistelser.
Östläge, men även lite söderljus, vilket tack vare att det ligger på en hög våning ger bostaden ett fantastiskt naturligt ljus hela dagen.
Det som verkligen utmärker sig är den rymliga terrassen – perfekt för att njuta av frukost i solen eller avkopplande stunder utomhus.
Lägenheten har för närvarande: en rymlig hall, separat kök med tvättstuga, 2 sovrum, 1 badrum med dusch, samt ett ljust och trevligt vardagsrum med direkt tillgång till den fantastiska terrassen.
Med en liten renovering och uppdatering kan denna lägenhet förvandlas till det moderna och funktionella hem som alla drömmer om.
Komplexet har en gemensam pool omgiven av ett stort solområde med solstolar.
Perfekt som permanentbostad eller semesterbostad.
Missa inte denna möjlighet att bo eller investera i ett av de mest eftertraktade områdena i Fuengirola!
Funktioner
Climate control
-
Luftkonditionering
Condition
-
Bra
Garden
-
Gemensam trädgård
Kitchen
-
Fullt utrustad
Orientation
-
Öst
Pool
-
Gemensam pool
Setting
-
Stad
-
Försäljningsområde
-
Nära till hamn
-
Nära till affärer
-
Nära till havet
-
Nära skolor
-
Nära småbåtshamn
Beläget i
Prisvärdhet
Beräkna dina månatliga bolånebetalningar
Din beräknade månadsbetalning
Bli förkvalificeradInköpskostnader
Vår kostnadskalkylator ger en uppskattning av alla kostnader som är involverade i att köpa ett hus i Spanien. Använd dessa siffror endast som en riktlinje: de faktiska siffrorna kommer att variera beroende på fastighetens läge och vilken bank du väljer, bland andra faktorer. Till summan måste du lägga till dina bolånebetalningar och comisión de apertura om din bank debiterar det.