
3,630 €/m2
Lägenhet i lugna omgivningar med panoramautsikt i Puebla Tranquila, Mijas
Denna ljusa och inbjudande lägenhet på 73 m² erbjuder 2 sovrum och 1 badrum, alla utformade för att maximera komfort och funktionalitet. Vardagsrums- och matplatsen har direkt tillgång till en 11 m² stor terrass med panoramautsikt – den perfekta platsen att njuta av morgonkaffet eller koppla av med ett glas vin i kväll.
Fastigheten är belägen i ett fridfullt och privat bostadsområde och har tillgång till välskötta gemensamma ytor och pool. Här kan du njuta av lugnet i ett stilla grannskap samtidigt som allt nödvändigt finns nära till hands.
Lägenheten ligger i ett attraktivt område i Mijas med snabb tillgång till motorvägen och närliggande städer som Mijas Pueblo och Fuengirola. Málagas flygplats ligger endast 20 minuters bilresa bort, och Marbella nås på bara 25 minuter. Sportentusiaster kommer att uppskatta närheten till Lew Hoad Tennis Club, och viktiga faciliteter såsom stormarknader och butiker finns i närheten.
Oavsett om du letar efter ett semesterboende, en permanent bostad eller en investering med uthyrningspotential, är denna fastighet ett fantastiskt tillfälle på Costa del Sol.
Funktioner
Climate control
-
Luftkonditionering
-
Varm A / C
-
Kall A / C
Condition
-
Bra
Features
-
Täckt terrass
-
Inbyggda garderober
-
Nära transport
-
Privat terrass
-
WiFi
-
Fiber
Furniture
-
Fullt möblerad
Garden
-
Gemensam trädgård
-
Anlagd trädgård
Kitchen
-
Fullt utrustad
Orientation
-
Sydöst
-
Söder
Parking
-
Parkering gata
-
Gemensam parkering
Pool
-
Gemensam pool
Setting
-
Nära till affärer
-
Nära skolor
-
Urbanisation
Utilities
-
Elektricitet
Views
-
Bergsutsikt
-
Utsikt landskap
-
Panorama utsikt
-
Utsikt gård
-
Stadsutsikt
-
Utsikt gata
Beläget i
Prisvärdhet
Beräkna dina månatliga bolånebetalningar
Din beräknade månadsbetalning
Bli förkvalificeradInköpskostnader
Vår kostnadskalkylator ger en uppskattning av alla kostnader som är involverade i att köpa ett hus i Spanien. Använd dessa siffror endast som en riktlinje: de faktiska siffrorna kommer att variera beroende på fastighetens läge och vilken bank du väljer, bland andra faktorer. Till summan måste du lägga till dina bolånebetalningar och comisión de apertura om din bank debiterar det.