Marklägenhet till salu i Marbella

Property ID: R5063005

€949,000

7,975 €/m2


119
2
beds
2
baths
0
terrace
0
plot

Upptäck denna mysiga lägenhet i bohemisk stil, belägen på första våningen i en av de mest prestigefyllda och eftertraktade strandnära bostadsområdena i Puerto Banús. Detta exklusiva samhälle, ursprungligen designat av den välkände arkitekten Melvin Villaroel, kombinerar en bohemisk och avslappnad atmosfär liknande den i Marina Puente Romano, omgiven av frodiga tropiska trädgårdar och noggrant underhållen vegetation som skapar en unik och välkomnande miljö.

Bostadsområdet erbjuder 24-timmars säkerhet med conciergeservice, uppvärmd inomhuspool, jacuzzi, bastu, gym och en charmig restaurang med bar, vilket skapar en verklig oas vid Medelhavet.


Funktioner

Climate control

  • Luftkonditionering

Features

  • dresser-wardrobe
    Inbyggda garderober
  • bus-2
    Nära transport
  • Privat terrass
  • Satellit TV
  • dresser-drawers-5
    Förrråd
  • home-improvement-12_1
    Tvättstuga
  • Eget badrum
  • Dubbelglas
  • Nära kyrkan
  • Fiber

Setting

  • Strandnära
  • Nära till golf
  • Nära till hamn
  • Nära till affärer
  • shanty-house-village-1
    Nära till stan
  • Nära skolor

Views

  • Trädgårdsutsikt

Beläget i

Prisvärdhet

Beräkna dina månatliga bolånebetalningar

Din beräknade månadsbetalning

Bli förkvalificerad

Inköpskostnader

Vår kostnadskalkylator ger en uppskattning av alla kostnader som är involverade i att köpa ett hus i Spanien. Använd dessa siffror endast som en riktlinje: de faktiska siffrorna kommer att variera beroende på fastighetens läge och vilken bank du väljer, bland andra faktorer. Till summan måste du lägga till dina bolånebetalningar och comisión de apertura om din bank debiterar det.

Totala utgifter

Du kanske gillar dessa fastigheter också