Övrigt till salu i Málaga

Property ID: R5040679

€1,600,000

5,674 €/m2

282
plot

Exceptionell kommersiell lokal i hjärtat av Málagas historiska centrum. Ett perfekt tillfälle för en raffinerad och prestigefylld verksamhet, men även lämplig för en mängd olika typer av företag!

Denna anmärkningsvärda kommersiella fastighet omfattar 282 kvadratmeter, noggrant fördelade på huvudvåningen och mezzaninplan. Den mångsidiga planlösningen gör den idealisk inte bara för en förstklassig restaurang, utan även för olika typer av verksamheter. Lokalen har ett avancerat rökgasavlägsningssystem och erbjuder ett stort lagerutrymme, vilket ger flexibilitet för olika affärsbehov. Den är belägen i en representativ och estetiskt tilltalande byggnad, vilket gör den till en verklig pärla i Málagas historiska kvarter.

Bara några steg från Calle Larios, Mercado de Atarazanas och Alameda Principal, erbjuder detta läge oöverträffad fottrafik och synlighet. Det ligger också nära Málagas kända landmärken, inklusive Thyssen-museet och den majestätiska Katedralen i Málaga, vilket gör det till en perfekt plats för att locka både lokalbefolkningen och turister.

Kontakta mig för mer information! Om du inte är i Spanien just nu, kan vi ordna ett online-möte så att du kan utforska detta exceptionella utrymme virtuellt.

Funktioner

Climate control

  • Luftkonditionering

Features

  • bus-2
    Nära transport
  • dresser-drawers-5
    Förrråd
  • Nära kyrkan

Security

  • Larmsystem

Setting

  • Nära till hamn
  • Nära till affärer
  • shanty-house-village-1