Finca - Cortijo till salu i Castellar de la Frontera

Property ID: R5034616

€1,800,000

11,180 €/m2


161
3
beds
2
baths
0
terrace
281500
plot

Denna unika finca med unik privat sjötillgång och vattenförsörjning förkroppsligar den perfekta filmiska andalusiska drömmen: bara 20 minuter med bil från Sotogrande Marina och Polo Club i södra Spanien.

Den har en liten privat ö och ett hus med ytterligare en separat gästbyggnad precis intill. Första inflyttningslicensen, LPO, redan på plats. Redan ansluten till sjövatten och el via solpaneler.

Vattenaktiviteter är tillåtna och reserverade strikt för fincaägaren. Till skillnad från de flesta fincas är denna del av himlen mycket lättillgänglig, med massor av bekvämligheter 10 minuter med bil i den närliggande charmiga andalusiska pueblon Castellar de la Frontera. Toppboutiquehotell Al Moraima 4* och Tugasa El Castillo, stormarknader, apotek, banker. Den är också mycket privat, samtidigt som den är nära bilresa till stranden och allt runt omkring.

Den perfekta fincaen för ett ekoturism- och wellnessprojekt: flera bungalows, glampingresort, wellness-retreats. Stadshuset är öppet för sådana projekt. La Zagaleta Fas 2 påbörjas snart, 20 minuter med bil från sin plats.

Om du letar efter en exceptionell Finca och privat tillgång till vatten, då är denna fastighet på samlarnivå. Kontakta oss nu för att boka tillgång i förväg och din privata visning.


Funktioner

Climate control

  • Luftkonditionering
  • fireplace
    Öppen spis

Features

  • dresser-wardrobe
    Inbyggda garderober
  • Privat terrass
  • Takterass
  • Gästhus
  • dresser-drawers-5
    Förrråd
  • Eget badrum
  • Grillplats
  • Personal bostad
  • Nära kyrkan

Security

  • Larmsystem

Setting

  • Nära till golf
  • Nära till affärer
  • shanty-house-village-1
    Nära till stan
  • Nära skolor

Views

  • Utsikt landskap
  • Trädgårdsutsikt
  • Sjö utsikt

Beläget i

Prisvärdhet

Beräkna dina månatliga bolånebetalningar

Din beräknade månadsbetalning

Bli förkvalificerad

Inköpskostnader

Vår kostnadskalkylator ger en uppskattning av alla kostnader som är involverade i att köpa ett hus i Spanien. Använd dessa siffror endast som en riktlinje: de faktiska siffrorna kommer att variera beroende på fastighetens läge och vilken bank du väljer, bland andra faktorer. Till summan måste du lägga till dina bolånebetalningar och comisión de apertura om din bank debiterar det.

Totala utgifter

Du kanske gillar dessa fastigheter också