Marklägenhet till salu i Hondón de las Nieves

Property ID: R5010385

€205,000 - €320,000

2,470 €/m2


83
-
134
2
-
3
beds
2
-
2
baths
4
terrace
0
-
0
plot

Ny utveckling: Priser från 205,000 € 320,000 €. [Sängar: 2 - 3] [bad: 2 - 2] [byggd yta: 83.00 m2 - 134.00 m2]

Moderna lägenheter med 3 sovrum och 2 badrum eller 2 sovrum och 2 badrum, med utsikt över vinodlingarna i Hondón de las Nieves, en by som ligger i en vacker dal omgiven av oliv- och mandelträd.

Ligger i sydvästra delen av Alicante-provinsen, i Vinalopó Medio-regionen, som består av tre befolkningscentra: Hondón de las Nieves, La Canalosa (där utvecklaren också har utvecklat ett annat fantastiskt projekt) och El Rebalso.

I denna dal, skyddad av Crevillente-bergen, odlas den utsökta borddruvan med ursprungsbeteckningen "Uva de Mesa Embolsada Vinalopó". Dessutom erbjuder området olika naturlandskap och historiska och kulturella landmärken som är värda ett besök.

Lägenheterna har sanitetsartiklar och kranar av hög kvalitet med inbyggd cistern, förinstallation för luftkonditionering via kanaler, varmt vatten levererat med aerotermisk energi och solpaneler på taket för energibesparing.

Bostadsområdet har ett gemensamt swimmingpool, och varje lägenhet har en parkeringsplats och ett förråd i källaren.

Tveka inte att kontakta oss för mer information.


Funktioner

Climate control

  • Pre Installed A / C

Condition

  • Ny konstruktion

Features

  • lift
    Hiss
  • dresser-wardrobe
    Inbyggda garderober
  • Privat terrass
  • dresser-drawers-5
    Förrråd
  • Dubbelglas
  • Fiber

Garden

  • Gemensam trädgård

Kitchen

  • Fullt utrustad
  • Matsal

Orientation

  • Söder

Parking

  • Parkering under markplan
  • Garage
  • Privat parkering

Pool

  • Gemensam pool

Security

  • mobile-phone-blackberry-2
    Porttelefon

Setting

  • shanty-house-village-1
    Stad
  • Nära till affärer

Views

  • Bergsutsikt
  • Stadsutsikt

Beläget i

Prisvärdhet

Beräkna dina månatliga bolånebetalningar

Din beräknade månadsbetalning

Bli förkvalificerad

Inköpskostnader

Vår kostnadskalkylator ger en uppskattning av alla kostnader som är involverade i att köpa ett hus i Spanien. Använd dessa siffror endast som en riktlinje: de faktiska siffrorna kommer att variera beroende på fastighetens läge och vilken bank du väljer, bland andra faktorer. Till summan måste du lägga till dina bolånebetalningar och comisión de apertura om din bank debiterar det.

Totala utgifter

Du kanske gillar dessa fastigheter också