4,921 €/m2
Ny utveckling: Priser från 2,500,000 € 3,500,000 €. [Sängar: 4 - 5] [bad: 4 - 5] [byggd yta: 508.00 m2 - 535.00 m2]
Lyxvilla med 180° ostörd havsutsikt till salu i La Capellanía, Benalmádena
Visionen för denna villa är att föra in den danska hantverkstraditionens excellens, material och byggtekniker här på Costa del Sol.
Funktioner inkluderar:
✔ 4 sovrum
✔ 4 badrum
✔ 2 gästtoaletter
✔ 535 m² byggd yta
✔ 764 m² tomt
✔ Garage för 2 bilar med hiss
✔ Infinitypool.
Utmärkt läge endast 15 minuter från Málagas flygplats och 20 minuter från Marbella, i ett mycket charmigt och etablerat område, omgivet av vackra traditionella vita spanska villor och gröna trädgårdar.
Njut av närheten till vackra stränder, golfbanor i världsklass, gourmetrestauranger och livliga kulturella sevärdheter.
Villan har en bottenvåning med ett rymligt öppet kök och vardagsrum som leder ut till stora terrasser med utomhusgrillplatser och en chill-out-zon vid infinitypoolen, med en fantastisk 180-graders utsikt över Medelhavet.
Övervåningen inkluderar en master suite med privat terrass samt tre ytterligare sovrum, alla med egna badrum.
Källaren erbjuder ett stort garage för två bilar och möjlighet att skapa ett biorum, ett extra sovrum eller ett rymligt aktivitetsrum med bar.
Alla våningar är sammankopplade med en privat hiss, vilket ökar komforten och lyxen i dessa imponerande bostäder.
Funktioner
Condition
-
Ny konstruktion
Features
-
Täckt terrass
-
Hiss
-
Inbyggda garderober
-
Privat terrass
-
Spelrum
-
Förrråd
-
Tvättstuga
-
Eget badrum
-
Bar
-
Källare
Garden
-
Privat trädgård
Kitchen
-
Matsal
Parking
-
Garage
-
Mer än en parkering
-
Privat parkering
Pool
-
Privat pool
Setting
-
Nära till affärer
Views
-
Havsutsikt
-
Panorama utsikt
Beläget i
Prisvärdhet
Beräkna dina månatliga bolånebetalningar
Din beräknade månadsbetalning
Bli förkvalificeradInköpskostnader
Vår kostnadskalkylator ger en uppskattning av alla kostnader som är involverade i att köpa ett hus i Spanien. Använd dessa siffror endast som en riktlinje: de faktiska siffrorna kommer att variera beroende på fastighetens läge och vilken bank du väljer, bland andra faktorer. Till summan måste du lägga till dina bolånebetalningar och comisión de apertura om din bank debiterar det.