3,481 €/m2
Modern lägenhet med 2 sovrum, rymlig terrass, garage och förråd i Amanecer X – Orihuela Costa
Välkommen till denna eleganta och inflyttningsklara lägenhet i det eftertraktade Amanecer X i Orihuela Costa. Belägen på andra våningen i Block 4, kombinerar fastigheten modern boendekomfort med en praktisk planlösning, gott om naturligt ljus och en härlig terrass med utsikt över de välskötta gemensamma utrymmena.
Lägenheten är bara 1 år gammal och är smakfullt möblerad. Bostaden har 2 sovrum och 2 badrum, båda utrustade med golvvärme, vilket säkerställer extra komfort under de kallare månaderna. Vardagsrummet ansluter sömlöst till det öppna köket och ger direkt tillgång till den rymliga terrassen.
Enligt lagfarten har fastigheten en byggd yta på 83,06 m², inklusive en andel i de gemensamma utrymmena, varav 71,21 m² är användbar boyta. Terrassen erbjuder totalt 22 m² utomhusyta och representerar en verklig tillgång för denna fastighet. På sidan finns ytterligare en terrass på 7 m² med tillgång till tekniska installationer (panna, tvättmaskin etc.).
En ny markis installerades nyligen på terrassen, perfekt för att sitta bekvämt utomhus även på varma dagar. Dessutom har skjutbara glaspaneler installerats som kan skjutas upp eller ner, vilket säkerställer optimalt skydd mot vinden och gör att du kan använda terrassen nästan året runt. Detta gör detta utomhusutrymme till en fullfjädrad förlängning av vardagsrummet. Alla fönster har också nyinstallerade myggnät.
Fastigheten säljs med privat garageplats nr 36 och separat förråd nr 36, båda ingår i priset.
Conjunto Residencial Amanecer X är en modern och välskött bostad med vackra gemensamma trädgårdar, poolområde, fritidsanläggningar och olika bekvämligheter. Läget i Orihuela Costa är särskilt attraktivt, nära butiker, restauranger, golfbanor, stränder och köpcentret Zenia Boulevard.
En idealisk lägenhet för dig som letar efter ett modernt, bekvämt och lättskött hem på Costa Blanca, perfekt som permanentboende, fritidshus eller investering. Viktiga funktioner:
2 sovrum
2 badrum med golvvärme
Endast 1 år gammal
Andra våningen, Block 4
83,06 m² byggd yta enligt lagfart
71,21 m² användbar boyta
Terrass på 20,82 m², + en sidoterrass på 7,5 m²
Ny solmarkis på terrassen
Glasskjutbara paneler för vindskydd och extra komfort
Privat garageplats nr 36 ingår
Separat förråd nr 36 ingår
Modern bostad med gemensamma trädgårdar och pool
Belägen i det populära Amanecer X, Orihuela Costa
Funktioner
Climate control
-
Luftkonditionering
-
Varm A / C
Condition
-
Perfekt
-
Ny konstruktion
Features
-
Täckt terrass
-
Hiss
-
Inbyggda garderober
-
Privat terrass
-
WiFi
-
Gym
-
Bastu
-
Förrråd
-
Tvättstuga
-
Marmorgolv
-
Jacuzzi
-
Dubbelglas
Furniture
-
Fullt möblerad
Garden
-
Gemensam trädgård
Kitchen
-
Fullt utrustad
Orientation
-
Sydöst
Parking
-
Parkering under markplan
-
Garage
Pool
-
Gemensam pool
Security
-
Gated Complex
-
Elektriska persienner
-
Porttelefon
-
Larmsystem
Setting
-
Nära till affärer
-
Urbanisation
Utilities
-
Elektricitet
Views
-
Trädgårdsutsikt
-
Utsikt pool
Beläget i
Prisvärdhet
Beräkna dina månatliga bolånebetalningar
Din beräknade månadsbetalning
Bli förkvalificeradInköpskostnader
Vår kostnadskalkylator ger en uppskattning av alla kostnader som är involverade i att köpa ett hus i Spanien. Använd dessa siffror endast som en riktlinje: de faktiska siffrorna kommer att variera beroende på fastighetens läge och vilken bank du väljer, bland andra faktorer. Till summan måste du lägga till dina bolånebetalningar och comisión de apertura om din bank debiterar det.